Home Golf
Golf Drukuj

Drozda wygrywa w Agadirze
Dużą niespodzianką zakończył się rozgrywany w Maroko turniej TUI Golf Cup 2008. W kategorii mężczyzn zdecydowanie wygrał Tadeusz Drozda, który w czterorundowym turnieju rozegrał dwie fantastyczne rundy, uzyskując w nich wyniki netto 62 (brutto 90) i 64 (brutto 89) uderzenia. Wiele dołków i poszczególnych uderzeń przejdzie zapewne do annałów anegdot Tadeusza. Oto jedna z nich: na trudnym dołku par 5 pierwsze uderzenie driverem - prosto na fairway, drugie uderzenie driverem! - dalej prosto na fairway, trzecie uderzenie driverem - prosto na green dwa i pół metra od dołka, na zakończenie jeden putt. Zupełnie "prosta" taktyka na zagranie birdie.

 

Podsumowując udział Tadeusza Drozdy w turnieju jednym zdaniem: zaczął z handicapem 23,3, skończył z hcp 17,7. Gratulujemy!!!.
Turniej rozgrywany był na polach golfowych Du Soleil: Blue i Red/Yellow, do wyniku końcowego liczone były 3 najlepsze rundy.
W kategorii netto kobiet wyraźnie wygrała najrówniej grająca Hanna Wojtera osiągając wynik 219 uderzeń. Drugie miejsce zajęła Hanna Pałdyna 226 uderzeń. Na trzecim miejscu uplasowała się Izabela Szuniewicz-Szarkas 228 uderzeń, która po raz pierwszy w swojej karierze golfowej obniżyła handicap z 36,0 na 35,5.

 

W kategorii netto mężczyzn za Tadeuszem Drozdą, który uzyskał łączny wynik 202 uderzenia, uplasował się Luciano D'Amico z wynikiem 219 uderzeń. Trzecie miejsce zajął Aleksander Markiewicz 221 uderzeń.
Kategorię brutto zwyciężył Henryk Konopka 242 uderzenia, przed Romanem Glebko 250 uderzeń i Włodzimierzem Soporkiem 258 uderzeń.
Ceremonię Wręczenia Nagród uświetnił znakomity komentarz bohatera turnieju Tadeusza Drozdy.

 

Agadir, 17 - 21 stycznia 2008Tadeusz Drozda wygrywa na Majorce

W sobotę (7.11.2009) zakończył się finałowy turniej z cyklu Euler Hermes Golf Business League odbywający się w luksusowym kurorcie Marriott Son Antem na Majorce. Po niezwykle emocjonującej grze, w turnieju zwyciężył Tadeusz Drozda.

Pola golfowe resortu Marriott Son Antem powitały wszystkich golfistów wręcz idealną pogodą. Blisko 30 graczy rywalizowało na 2 polach golfowych – West i East. W turnieju bezapelacyjnie zwyciężył Tadeusz Drozda uzyskując wynik 103 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Władysław Przybylski, Bogusława Twardzik oraz Krzysztof Skiba.

O zwycięstwie Drozdy z całą pewnością zadecydowała tzw. krótka gra i puttowanie – czyli ostatnie uderzenia oddawane bezpośrednio do dołka. W tym fragmencie gry zawodnik praktycznie w ogóle się nie mylił zyskują sobie nawet przydomek One Putt Man.

 

Turnieje z cyklu Euler Hermes Golf Business League organizowane są już od 4 lat. Do udziału w nich zapraszane są wyróżniające się postacie ze świata biznesu i mediów, a same turnieje rozgrywane są na najlepszych polach golfowych w Polsce, Hiszpanii, Turcji i Egipcie. Organizatorem cyklu jest Golf24.

 

golf

fot.Arkadiusz Majsterek